PRAVIDELNÝ PROGRAM

 
platný od 21. října 2019

PROGRAM ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

                PONDĚLÍ         8.45- 9.30 POhybové hrátky I

                                        10.00-10.45 POhybové hrátk IV. 

                                        17.00-18.00 těhotenské cvičení

 

ÚTERÝ             9.00-10.00 Cvičení s kočárky/kondiční cvičení pro maminky
                       

                       

STŘEDA           8.30-14.00 Volná herna

 

 

                ČTVRTEK         8.45 - 9.30 Pohybové hrátky II.

                                       10.00 - 10:45 Pohybové hrátky III.

                                  

                                       

            PÁTEK            8.30 - 13. 00 Volná herna

                       

Cvičení s kočárky - cvičení pro maminky s kočárky zaměřené na posilování problematických zón a kardio cvičení, prvky powerjógy, pilates a zdravotního cvičení - probíhá venku za příznivého počasí. Pro maminky po šestinedělí. Sraz bývá u Kajuty.

Pohybové hrátky I.- pro kojence od 4 měsíců, zaměřené na správnou manipulaci s miminkem, ukázky masáží kojenců, říkadla, písničky s pohybovými prvky, cviky maminek s dětmi apod. To vše pod vedením fyzioterapeuta.

Pohybové hrátky II., III. Motorická cvičení za doprovodu říkadel a písniček, skupiny rozděleny podle motorického vývoje na děti lezoucí, chodící. Podpora sociálního rozvoje a důležitá příprava pro pozdější nástup do MŠ.   

Těhotenské cvičení - zaměřené na udržení psychické a fyzické kondice v době rostoucího bříška - cvičení na velkých míčích a s overbally, cvičení na zmírnění bolesti zad, nácvik správného držení těla, relaxační cvičení na uvolnění a zpevnění pánevního dna, lehké kardio cvičení k udržení kondice, dechové techniky, power jóga aj. 45 minut cvičení +15 min diskuse na témata týkající se těhotenství a porodu.

Kondiční cvičení pro maminky

jedná se o různé typy kondičního cvičení pro samotné maminky, kdy se děti spolu samy zabaví v herničce a mamky si mohou dát trochu do těla (kruhový trénínik, powerjóga, posilování apod.)

Volná herna 

Maminky, tatínkové či prarodičové mohou využít herničku na volné hraní s dětmi. Vstupné platí na 2 hodiny. V herničce je k dispozici zázemí kuchyňky, kde lze ohřát příkrmy či si uvařit kávu.